Irronia therëse e avokatit me arrestimet, lexojeni komentin e tij.

0

Ironi e forte e avokatit te njohur me politiken shqiptare e cila vepron me dy standarde kur drejtesia arrin dhe çon para drejtesise shkelesit e ligjit.

Në një postim në rrjetet sociale, avokati Saimir Vishaj ka rionizuar duke thënë se politika reagon ne menyra te ndryshme dhe nenvizon se “uroj që askush nuk është mbi ligjin”.

Kjo deklaratë e Vishës vjen pasi sipas zyrtarëve tanë kur arrestohet një student me 5 gramë drogë quhet kriminel, ndërsa ata të cilët i shkaktojnë një dëm miliona euro vendit quhen thjeshtë arrestime politike.

Postimi i plotë i avokatit ne rrjetin social:

Kur arestohet nje Minister apo Drejtor ngrihen ATA dhe thone ky eshte arrestim politik edhe pse demi eshte miliona euro..

Kur arestohet nje student me 5 gr droge apo nje qytetar qe spaguan ujin apo dritat ATA thone ” kriminelet” ne burge !!!..

Ligji nuk eshte I barabarte per te gjithe por une uroj qe askush nuk eshte mbi ligjin..Le te shpresojne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here