Policia vendos 898 gjoba për dy ditë në Tiranë

0

Policia e Tiranës hoqi 89 patenta, arrestoi në flagrancë 10 drejtues makinash që ishin të alkolizuar dhe bllokoi 9 makina për mosshlyerje të masave administrative në 48 orët e fundit.

Nën moton “Alkooli dhe Shpejtësia marrin jetë”, policia gjatë fundjavës ushtroi kontrolle në autostradë dhe në akset rrugore në brendësi të Tiranës.

Në total janë vendosur gjithsej 898 gjoba në dy ditë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here