Shpërthen Artan Fuga: Seriozisht e keni me komentet kundër Ermal Metës?!

0

Artan Fuga nuk i eshte shmangur dot nje statusi ne facebook per Ermal Meten si mijera shqiptare, pasi kantautori me origjine shqiptare ngriti trofeun ne Sanremo.

Ja cfare shkruan Fuga:

San Remo dhe dhunë shqiptare

Ore edhe për këtë çunin që fitoi në San Remo, do ta politizojmë dhe duke mos e lënë rehat, do ta kthehjmë si vlerë kundër Shqipërisë.

Se paska pasur pas babë të dhunshëm;

O Zot, përsëri e përsëri do të nënkuptohet se në origjinë ka dhunë atërore si gjenetikë shqiptare, dhe ka krijimtarinë si forcë italiane?

Po edhe kur është koha për t’i thënë shëndet vetes, i them plaç.

Po çfarë hyn baba i dhunshëm këtu? Lëre për ndonjëherë tjetër.

Se edhe kur të hipi në Eurovizion prezantuesit do t’i thonë botës mbarë ja ky që ka lindur nga egësirat shqiptare, nga bishat, dhe Europa e bëri njeri!

Që na plaçin sytë na plaçin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here