PD mbledh grupin parlamentar, diskutohet nisja e protestave popullore

0

Partia Demokratike është duke zhvilluar një mbledhje të grupit parlamentar këtë të hënë.

Sipas burimeve nga mbledhja, po diskutohet për nisjen e protestave popullore.

Gjithashtu po diskutohet që të bëhet thirrje thirrje për mosbindje civile, të mos paguhen dritat, uji si dhe të bllokohen rrugët.

Mbledhja e Partisë Demokratike bëhet pas protestës kundër tarifës për Rrugën e Kombit të shtunën. Si pasojë 23 persona u arrestuan nga policia pasi prishën dhe dogjën kabinat, ku do të bëhej pagesa.

Qytetarët e Kukësit vazhduan me protesta edhe të dielën përpara komisariatit të Kukësit, ku kërkuan lirimin e të ndaluarve. Ndërkohë këtë të hënë, protesta e tyre është zhvendour përpara drejtorisë së Policisë në Tiranë, ku kërkojnë të njëjtën gjë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here