Gazetari nga SHBA ironizon Kodhelin, “Partizani” po kërkohet me qen kufiri

0

Nga Flamur Vezaj

Me kerkese te prokurores se perkoheshme Arta Marku Policia e Shtetit ka angazhuar qenin plak te antidroges se portit te Durresit per te nuhatur vendndodhjen e deputetes se Rilindjes ne Kukes, Mimi Kodheli e njohur edhe si “Partizanja”!

Burimet, thone se heren e fundit, e dyshuara eshte pare nga deshmitaret ne nje lokal prane vendit te njohur si “Rilindja Urbane” ne Kukes duke pire kafe me disa te rinje! Takim ky i zhvilluar vetem pak ore pas sherrit ne kryesin e PS-se se Kukesit, ku me nderhyrjen e shokut Tao dhe “koncesionarit te shendetesise” Beqja, Kodheli u zevendesua me humbesin e te gjitha zgjedhjeve, si ne Bashkine e Kamzes ashtu edhe ne listen per deputet ne Kukes, “mendjendriturin” Safet Gjici!

Sipas akuzes, per “zhdukjen” e Kodhelit jane marr ne pyetje rivalet e saj ne “garen” e stisur ne Kukes per te zevendesuar ate me humbesin e cdo beteje Safet Gjicin bashke me “koncesionarin” e shpetuar nga drejesia Beqja.

Keta te fundit, mesohet se i kane thene hetuesve se per fshehjen e saj ka gisht shoku Tao, i cili mendohet se e ka fshehur ne pyjet e Stravajt te Librazhdit! Ne pyjet tashme te shkaterruara nga prerjet masive, ku ndodhet edhe baza e kompanise se druve, qe gojet e liga thone se drejtohet nga shoku Tao!

Por ende nuk dihet qendrimi i shokut Tao per keto pretendimet e Beqajt dhe Gjicit! Nga ana tjeter, publikisht eshte shfaqur vetem humbesi “mendjendritur” nga Kukesi Safet Gjici, i cili ka shokuar mediat me deklaratat e tij filozofike qe edhe ai vet nuk i kuptonte, duke detyruar keshtu Akademin e Shkencave qe po e reformon Gjinushi te zberthej deklaratat e tij lepirese ndaj kreut te grupit kriminal “Rilindja” per taksen ne rrugen e kombit!

Sipas prokurorise deputetja Kodheli me pseudonimin “Partizanja” akuzohet per “mashtrim”, “heshtje” dhe “vjedhje te kostumit tradicional” te Kukesit!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here