14 gjëra që ndoshta nuk i dini rreth puthjes

0

Ajo është një nga gjestet më spontane dhe natyrore, aq sa ka edhe një ditë të kushtuar për të: 13 prillin. Po flasim për puthjen, nga e cila, ndoshta nuk dini çdo gjë.

Ka puthje franceze, puthje në hundë, në ballë, puthje në faqe, puthje e stampuar, puthje në kokë… puthja është një nga gjërat më të bukura që ekziston.

Është thënë gjithçka për puthjen: që është e mirë për shëndetin, që stërvit muskujt e fytyrës, ndihmon trupin që të lirojë hormonin e lumturisë etj., por ndoshta këto 14 gjëra ju ende nuk i njihni.

Në galerinë më poshtë do të njihni mbi 14 kuriozitete rreth puthjes, 14 fakte të çmendura, madje edhe historike e kulturore, që do t’ju lënë pa fjalë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here