Thellohet përplasja, Rusia: Do të ndërpresim fluturimet me SHBA

0

Ministrja e Jashtme Ruse ka reaguar me anë të një deklarate në lidhje me situatën politike në të cilën ndodhet vendi i saj dhe SHBA.

Fluturimet direkte ndërmjet SHBA dhe Rusisë mund të ndërpriten, e kjo për shkak të mos dhënies së vizave nga Uashingtoni për pilotët e linjave ajrore ruse.

“Aeroflot, e cila është e vetmja kompani që operon fluturime të rregullta midis Rusisë dhe SHBA-ve, mund të detyrohet t’i ndalë ato, pasi pilotët e saj po përballen me vështirësi me vizat amerikane “, tha Ministria ruse në një deklaratë për media.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here