Pas një shkrimi të publikuar në Opinion.al, mbi deklaratn e Gjiknurit, se “Partia Demokratike sulmon njerëz me peshë në PS, si ai vetë, Saimir Tahiri dhe Fatmir Xhafaj” ka reaguar numri 2 në PD Edi Paloka. Nëpërmjet një statusi në Facebook, Paloka shkruan se Gjknuri sapo e rëndoi vetë statusin e tij. “Dihet që Tahiri është kapur nga antimafia, vëllai i Xhafajt u dorëzua në Itali, po Gjiknuri?!”, shkruan Paloka duke nënkuptuar se skandali i radhës mesa duket ka të bëjë me të:

Statusi i plotë:

Nuk dihet a eshte subkoshienca qe i flet, por sot Gjiknuri e ka renditur veten vullnetarisht pas Tahirit dhe Xhafajt .
Gjate “llogaridhenies” ne Selenice , Gjiknuri eshte shprehur : “Tahiri , Xhafaj dhe une sulmohemi si njerez me peshe ne PS…”
Tashme dihet qe Saimir Tahiri eshte i kapur nga antimafia italiane me Habilajt. Fatmir Xhafaj i kapur prej drejtesise italiane dhe jo vetem, me Agron Xhafajn.
Po Gjiknuri ?
Tik-tak…Tik-tak

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here