I zgjedhuri i amerikanëve/ Ja kush është nënKomisari Emiliano Nuhu

0

Pasi ka bërë publike diplomat, certifikatat e vlerësimet e tjera për Emiljano Nuhun, ish-kryeministri Sali Berisha ka lëshuar një sërë akuzash ndaj Edi Ramës.

Me një shënim në Facebook, ish-kryeministri e cilëson Ramën si ‘kryepërdhunuesi’.

Sipas ish-kryeministrit, Rama është i rrethuar nga përdhunues.

Shënimi i plotë i ish-kryeministri Sali Berisha:

Ja kush është Emiliano Nuhu, që kryeperdhunuesi Edvin Rama e quan horr!
Të dashur miq, oficeri i Emiliano Nuhu, të cilin kryeperdhunuesi Edvin Kristaq Rama e quajti horr, është një nga heronjtë e vërtetë të Policisë së Shtetit.
Këtu më poshtë keni nëntë diplomat, certifikatat, vlerësimet shqiptare dhe ndërkombëtare të oficerit Emiliano Nuhu, një hero i vërtetë para ligjit dhe në detyrat e tij, të cilin Edvini e quan horr sepse me dëshminë e tij tronditëse u faktoi shqiptarëve dhe botës se Rexhep Rraja, biri kriminel në kërkim i pushtetit, është një sadist, përdhunues kurse Edi Rama është kryperdhunues i rrethuar nga horra dhe përdhunues ministra, deputetë, komisarë, prokurorë, gazetarë, psikologe si Faqezi Droga, Tulant Bega, Geron Velia… etj etj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here